Переваги автоматичної системи поливу

Технічні засоби значно полегшили життя сучасної людини. Тепер можна отримувати задоволення від споглядання зеленого лужка біля будинку, пишних клумб і соковитого листя на деревах у найсильнішу спеку і при цьому не плутатися в шлангах, не тягати важкі відра з водою і не вибирати болісно лійку легше, а не естетичніше. Все це можливо завдяки чудовому винаходу кінця двадцятого століття – автоматичній системі поливу.
Переваги такої системи можна перераховувати досить довго. Крім відчутної економії часу і сил, автоматична система дозволяє поливати рослини саме в той час доби і в тому режимі, в якому це їм необхідно, і під таким кутом поливу, щоб вода потрапляла лише на корені рослин. Не секрет, що норми і періодичність поливу, а також переважний для поливу час доби залежать від типу ґрунту, погоди, стадії розвитку та індивідуальних переваг рослин, а значить, майже напевно будуть різними для альпійської гірки, кущів полуниці та молодої яблуні. Тут і приходить на допомогу автоматична система поливу (або система автополиву, як її інакше називають), найдосконаліші моделі якої можна налаштувати так, щоб кожна рослина отримала воду в необхідному для нього режимі.
Автоматична система поливу надійна — при відключенні електроенергії програма не збивається, і після подачі напруги система запрацює у тому режимі, який був запрограмований. З урахуванням того, що запрограмувати режими можна на тиждень або навіть на рік вперед, Ви можете бути спокійні, їдучи на відпочинок на кілька тижнів. До Вашого повернення сад, клумби та грядки будуть в ідеальному стані.
Система автополиву непомітна — її комунікації закладаються під землею і тому не видно, не псують задум ландшафтного дизайнера і не заважають відпочинку. Випадково пошкодити комунікації, закладені безпосередньо у ґрунт на глибині майже півметра, неможливо — і це значно збільшує термін служби системи. Безвідмовно працювати довгі роки системі дозволяє і те, що її матеріали, з яких виготовляються комплектуючі, ідеально пристосовані до різниці температур і не бояться зимових морозів, літньої спеки.
Автоматична система поливу проста в експлуатації. Залежно від типу системи коригування режимів проводиться двома способами: або вручну (у простих систем), або дистанційно через Інтернет (на більш сучасних і складних моделях). Тобто керувати режимом поливу рослин у заміському будинку можна, не виходячи із квартири у центрі міста.
Система автополиву дозволяє враховувати всі особливості дизайну. За рахунок регулювання сектора поливу (від 25 до 360 градусів) можна налаштувати кут поливу так, що вода подаватиметься тільки на рослини, а прокладені по ділянці доріжки залишаться сухими.
Джерело води для автополиву
Вирішивши обладнати ділянку автоматичною системою поливу, потрібно визначитися з джерелом води, з якого вестиметься запитка. Від типу джерела, яке ми можемо надати (водою, свердловина, колодязь або водопровідна мережа), залежатиме потужність системи загалом. У будь-якому випадку насос системи досить потужний, працює не цілодобово, а кілька годин на день, споживає електроенергії небагато. Система досить економічна і з водозатрат, тому що витрата води дозується при будь-якому типі поливу, а при краплинному поливі і зовсім мінімальна.
Тип поливу
Крім джерела води потрібно буде визначитися з типом поливу — чи це буде полив дощуванням, полив краплинний або внутрішньоґрунтовий. Полив дощуванням — найпоширеніший, оскільки підходить для будь-яких рельєфів, зволожує не лише ґрунт, а й повітря, змиває пил із рослин, як звичайний дощ. Краплинний полив — найбільш економічний, т.к. вода подається безпосередньо в прикореневу зону кожної конкретної рослини. Внутрішньоґрунтовий полив застосовується набагато рідше за інших, оскільки його монтаж дещо складніший за попередні, а проблеми з проходженням води на певних ділянках можна побачити, тільки орієнтуючись на стан рослин.
Обладнати ділянку автоматичною системою поливу в ідеалі слід під час складання планування ділянки до висадки рослин на ділянку. У такому випадку риття траншей і монтування трубопроводу не завдасть шкоди рослинам, і не доведеться пересаджувати деревця, що ледь прижилися, на інше, більш відповідне місце.
Надалі автоматична система поливу потребує регулярного, але необтяжливого догляду, який в основному складається з чищення фільтрів під час активного використання та продування труб стисненим повітрям за допомогою компресора по закінченні сезону. На зиму вода з накопичувальної ємності зливається, насос демонтується і забирається на зберігання в опалювальне приміщення. Підготовка до нового сезону, як правило, обмежується оглядом та не потребує спеціальних знань.
Автоматична система поливу — необхідний девайс, що дозволяє зробити відпочинок у заміському будинку або на дачній ділянці справді відпочинком.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Смотрите также:
Системы полива

Система автоматического полива гольф полей

Системы полива

Як спланувати полив городу?

Системы полива

Принцип роботи стандартної системи автоматичного поливу також доситьпростий. Отже, система встановлена ​​та налаштована, але поки що не запущена. Відправною точкоюслужить накопичувальна ємність із водою. З цієї ємності насос (або насосна станція)подає воду в систему, і вода при цьому спочатку рухається так званоюмагістральної труби. Магістральна труба служить для розподілу води за окремимидільницям (частинам, сегментам, секторам або зонам) поливу.Слід запам’ятати раз і все життя: системаавтоматичного поливу не передбачає зрошення всієї ділянки одноразово(за винятком, мабуть, зовсім невеликих за площею ділянок), аналаштовується так, щоб розподіляти воду послідовно за окремимизонам поливу. Іншими словами, спочатку протягом, наприклад, 15-ти хвилинполивається одна зона, а протягом наступних 15-ти хвилин поливається сусідня зона ітак далі в залежності від заданих налаштувань, які, природно, варіюються вдосить широких межах. Можна, звичайно, запустити одноразове зрошенняпрактично будь-якої площі (за винятком, мабуть, дуже великих поплощі ділянок), але для цього необхідно буде задіяти потужний насос,трубопровід більшого діаметра, електромагнітні клапани більшої пропускноїздібності тощо, а навіщо, питається?Тому вода постійно перебуває в магістральній трубі, але затримується велектромагнітних клапанах, які подібно до звичайних кранів пропускають воду даліу разі їхнього відкриття.Ось так. Вода в системі є, вода в магістральній трубі, але полив ще незапущений. Насос закачав воду в наявний об’єм відкритої для цієї мети магістральноїтруби, а потім його робота була зупинена блоком контролю потоку, якийзафіксував відсутність потоку. Зворотний клапан тримає воду в системі, насос непрацює, все тихо та спокійно, система готова до експлуатації.І в такому стані вона перебуватиме доти, доки не спрацює пультуправління. Коли ж він спрацював і відкрив, припустимо, перший електромагнітнийклапан о 08:00 на 15 хвилин, вода поширюється далі трубопроводомбезпосередньо до сопел, а блок контролю потоку (тепер навпаки) реєструєнаявність потоку. Насос запускається і нагнітає воду в систему доти, доки не закриєтьсяостанній із електромагнітних клапанів. І так щоразу… На жаль, значеннятиск, що реєструється манометром блоку контролю потоку, лише інформує нас про йоговеличині, але не більше… Якщо є необхідність налаштувати насос безпосередньо


Разработка сайта Atlaskit


  • Українська
  • Русский

ООО «УКРГИДРОБУДМОНТАЖ» - полный комплекс услуг по устройству и эксплуатации: систем автоматического полива территорий, сетей водоснабжения, насосных станций, ливневой и бытовой канализации.